KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 6561136
*
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:25:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 18:54:40
1
300 kr
13/9 19:15:38
2
450 kr
13/9 19:19:47
1
Vinnande bud
13/9 19:20:12
2
550 kr
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:18
-
2099 Akvarell
Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad, St..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:23
-
2094 Akvarell
Karin Oldfelt Hjertonsson (f. 1940), Sverige. Komp..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:54
-
2163 Akvarell
Petra Westermark. Lök, Signerad, daterad 94,30x40 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:29
*
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 18:54:40 | 1 | 300 kr |
13/9 19:15:38 | 2 | 450 kr |
13/9 19:19:47 | 1 | Vinnande bud |
13/9 19:20:12 | 2 | 550 kr |
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Vicke Andrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:10 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:18
-
2099 Akvarell
Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad, St..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:23 -
2094 Akvarell
Karin Oldfelt Hjertonsson (f. 1940), Sverige. Komp..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:54 -
2163 Akvarell
Petra Westermark. Lök, Signerad, daterad 94,30x40 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:29